• Nasza koza beczy - koncert 14 lutego

• Nasza koza beczy czyli wesele w Dąbrówce”.

W poniedziałek 14 lutego br. w naszym przedszkolu odbędzie się koncert muzyczny o muzyce ludowej pt.: „Nasza koza beczy…..”. W muzyczną podróż dzieci z przedszkola zabierze Lubuskie Biuro Koncertowe.

Koncert pozwoli  dzieciom poznać stroje ludowe, dawne zwyczaje i tradycje weselne okolic Dąbrówki Wielkopolskiej oraz instrumenty m.in.: kozła białego weselnego, kozła czarnego oraz sierszenki pasterskie. Ponadto będą mogły podziwiać piękne stroje muzyków oraz posłuchać weselnych przyśpiewek.

• O skrzypcach, które zgubiły duszę

• Współpraca z Lubuskim Biurem Koncertowym
          • Doświadczenie żywej muzyki jest wspaniałym i wartościowym doświadczeniem dla wychowanków naszego przedszkola.

Dzisejsza lekcja muzyki pt. "O skrzypcach, które zgubiły duszę".

Dzieci z radością i dużym zainteresowaniem podziwiały wspaniałe instrumenty i sposób, w jaki za pomocą smyczka można wydobyć z nich dźwięki. Zaprezentowane zostały im skrzypce oraz kontrabas.